מס על דיבידנד

דיבידנד הינו רווח שמקורו בהשקעה כלשהי. על הרווח הזה מוטל מס. מי שמשלם את המס הוא מי שהשקיע בקניית המניה ולא מי שחילק את המניה.  בישראל מס על דיבידנד כלול במס הכנסה.   אמירים יעוץ פיננסי מחזיקה יועצים מומחים ומציעה שירות של יעוץ בנושאים כספיים, נושאי מיסים ועוד דברי נוספים. בעל מניות בחברה ירוויח דיבידנד בהתאם לאחוז האחזקה שלו. על הרווח הזה הוא יאלץ לשלם מס. 

איך מחשבים מס על דיבידנד

הדרך הטובה ביותר על מנת לחשב מס על דיבידנד היא לפנות ליועץ מס מקצועי שיעשה בשבילך את העבודה באופן הנכון והמדויק בשבילך. המונח מדבר לכל אדם אשר מחזיק מניות בחברה כלשהיא וקיבל רווחים . לא משנה אם הדיבידנד התקבל בכסף מזומן או בדרך אחרת.

מתי משלמים

מס על דיבידנד משלמים כאשר מתרחש אירוע מס כמו מימוש ניירות ערך במכירה. הרשויות בדרך כלל כבר ידע ובדיוק כמה לגבות ממכם אבל יש סיכוי שהם יטעו או ינסו להוציא ממכם כסף בשיטת מצליח. לכן יש צורך אמתי ביועץ מס שיבדוק את הנתונים. המיסוי על רווחי חברה בישראל הוא דו שלבי:

  • השלב הראשון: מטילים על החברה מס של 25 אחוז על רווחי החברה.
  • השלב השני: מטילים מס של 25 אחוז בזמן החלוקה של הרווחים כמס דיבידנד לאלה שיש להם שליטה על החברה.

כסף מסובב את העולם

כל מי שעוסק בענייני כספים יודע שללא התנהלות נכחנה אפשר להפסיד הרבה כסף. כל מס שאתם משלימים יש לו תקנות ומגבלות וכדאי להכיר אותן לעומק. כאשר מכירים את הנושא לעומק אז הסיכוי שתשלמו יותר ממה שנחוץ קטן.

המיסים גם משתנים ללא הרף וכל שנה מתווספים ומשתנים האחוזים. צריך להיות עם היד על הדופק והאפשרות הכי הגיונית היא לפנות לאיש מקצוע שיארגן לכם את כל הנושא. עדיף לא להסתמך על המזל. ישנן חברות רבות שמחלקות דיווידנדים וכל אירוע מס הוא גם הזרמת כספים לקופת המדינה. לא צריך להיות גאונים בשביל לדעת שמדובר בשנה. לכן כשמדובר בסכום כה גדולים מוטב שאנשים מקצועיים ינהלו את העניינים ללא הפרעה.

 

מס על דיבידנד - ייעוץ וליווי עם חברת אמירים

עוד בנושא:

קידום אתרים באינטרנט קידום אתרים באינטרנט