מיסוי שוק ההון

מיסוי שוק ההון נהוג בישראל. מס שוק ההון הוא מס אשר משלמים אנשים המשתתפים בהשקעות בבורסה וקבל ממנה רווחים (גם אם הם אינם מומחים בתחום). הסוחרים בשוק ההון צריכים לשלם את המס, משל היה זה העסק הפרטי שלהם. פעילים בשוק ההון בעלי מחזור שהוא מעל רף מסוים מחויבים בהגשת דוח מלא – (גם אם הם אינם סוחרים), אך רשות מס הכנסה מחייבת אותם להגיש דוח שנתי. אמירים יעוץ פיננסי מציעים שירותי יעוץ בכל הנוגע לתשלומי מיסים.

מיסוי  שוק ההון – שאל את הברוקר שלך

אם אתם משקיעים ותיקים בבורסה אז אתם בוודאי כבר יודעים על מה מדובר. מיסוי שוק ההון הוא הדרך של הרשויות לקבל (או לקחת) את חלקם ברווח שלכם. המס הינו אחיד וכל מי שסוחר במניות משלם אותו, המס מוטל על בסיס שנתי או אחר על פי העיקרון של יכולת תשלום שאומר שמס יש להטיל על פי היכולת היחסית של המשלם לעמוד באותם מִסים.

בישראל בניגוד למדנות רבות, לא נהוג לגבות מס הון על ניירות ערך בבורסה. מי רק התחיל את דרכו במסחר מניות כדאי שלא יבצע מהלכים לבדו. ישנם מומחים רבים בנושא ומומלץ לפנות אליהם כדי להבין איך לנהוג ומה הם כלי המשחק.

איך להרוויח מיליונים בלי לשלם

האמת שאין דרך להרוויח מיליונים בלי לשלם. על כל שקל שתרוויחו תאלצו לשלם מס כלשהו. אם זה מס הכנסה, מס על ההון, מס רכישה ועוד ועוד. אנשים שהרוויחו בלי להשקיע ישנם רק בסרטים של הוליווד. ורובם גם הגיעו בסוף לכלא. לכן בשביל להרוויח צריך לשנס מותניים ולצאת לדרך. תשלום המיסים הינו כורח המציאות, ולא נראה שיבטלו אותם בטווח הנראה לעין. 

מס הון מחשבים בשתי שיטות עיקריות:

  • חישוב נומינאלי-ללא התחשבות ברמת האינפלציה.
  • החישוב הריאלי אשר בו מתחשבים באינפלציה, ומחשבים את הרווח בניכוי העלייה במדד הצרכנים.

מי שהמושגים הללו מבלבלים אותו כדאי שיפנה ליועץ מקצועי שיסייע לו וידריך אוותו בנפתוליי הבורסה. חשוב לבחור ביועץ מנוסה ומומלץ אשר ינחה אתכם לאורך כל הדרך. משום כך, חשוב לאסוף המלצות מאנשים שונים.

מיסוי שוק ההון

עוד בנושא:

קידום אתרים באינטרנט קידום אתרים באינטרנט