חישוב מס רכישה

בחוק המקרקעין קיים סעיף אשר מדבר על כך שבמכירת זכות במקרקעין יוטל על הרוכש מס בגובה מסוים. אחוז או גובה המס יחושב על פי פרמטרים שונים בהם סוג הנכס, גודלו ועוד. כך, חישוב מס רכישה יכול להיות שונה בתנאים מסוימים וכדאי לבדוק את כל ההיבטים. חברת אמירים ייעוץ פיננסי מציעה שירותי ראיית חשבון מקצועיים אשר יסייעו לכם בכל החלטה עסקית. מומלץ ביותר להסתייע ברואה חשבון מדופלם שיספק לכם את המידע האמין ביותר וימנע  הפסד של כסף בעסקה.

חישוב מס רכישה – מי ישלם פחות

כמו בכל נושא גם בתחום חישוב מס רכישה קיימים פטורים והקלות במקרים מסוימים, להלן רשימה של חלק מהמקרים הללו:

  • מתנה מיחיד לקרוב חייבת בשליש מס רכישה. קרוב יכול להיחשב צאצא, בן/בת זוג אח או אחות. כדאי להקפיד לבדוק שהקרוב נכנס להגדרה החוקית לעניין זה.
  • מתנה לבן זוג החייבת בתשלום שליש מס רכישה. כול עוד מדובר באדם שהתגורר יותר משנה בדירה ושהזוג אינו נשוי.
  • נכה יזכה להנחה של 0.5 אחוז מהשווי של הזכות הנרכשת.
  • למשפחות שכולות של נפגעי איבה ניתנת הנחה של 0.5 אחוז משווי הזכות הנרכשת. ההטבה תינתן לבני משפחה של חייל שנספה.
  • עולים חדשים זכאים להטבה בשווי 0.5 אחוז. העולה זכאי בשני מקרים: ברכישת דירה למגוריו וגם ברכישת קרקע לבניית בית למגורים או בית עסק שהעובד יעבוד בו. כל זאת בתנאי שהדירה נרכשה תוך שבע שנים מיום עלייתו לארץ. ניתן להאריך את התקופה, שירות בצה"ל אינו נלקח בחשבון.
  • ישנם כמובן מקרים נוספים אשר זכאים להטבות שונות. כל אדם אשר מתכנן לרכוש דירה מומלץ לו להתייעץ עם איש מקצוע, רואה חשבון או עורך דין שמבין בתחום ויוכל לספק לו את כל המידע הדרוש על מנת לקבל את כל ההטבות שמגיעות לו.

כשההטבה במס רכישה הופכת לנטל

ישנם מקרים בהם ההטבה שאתם זכאים לה הופכת לנטל. זה עלול לקרות במקרים מסוימים ואז שווה לעיתים להתייעץ עם איש מקצוע. למס הרכישה ישנן השלכות רבות וכדאי לא למהר ולבדוק את כל האופציות העומדות לרשותכם.

חישוב מס רכישה

עוד בנושא:

קידום אתרים באינטרנט קידום אתרים באינטרנט