חברת ארנק

על מנת להוריד את נטל המס השוטף העדיפו להתאגד ולהמיר את משכורתם בדמי יעוץ לחברה אשר בשליטתם. חברת ארנק הינה כינוי שדבק לתופעה שכוללת בין השאר שכירים אשר מתחזים לחברות. אמירים ייעוץ פיננסי הינה חברה אשר מציעה יעוץ מקצועי מפי מומחים בתחום. עודפי הכספים שנחסכים יוכלו לשמש לצורכי השקעות בחברה עצמה. חברת הארנק מדברת על חברה אשר הכנסותיה נובעות מפעילות נושא משרה בחברה אחרת שמעניק לה שירותי ניהול שונים, והיחיד או חברת המעטים היו נושאי משרה באותה חברה. 

חברת ארנק – לא כל עסק

לא כל ענף במשק יכול להיות מוגדר כחברת ארנק. לאחרונה הוחרגו מספר ענפים במשק מהגדרה זו למרות ש-70% מהכנסותיהם מגיעות מלקוח אחד. הענפים שהוחרגו הם:

  • רופאים
  • אמנים שונים
  • סוכני ביטוח

הסיבה להחרגתם של מקצועות אלו הוא היותם צינור לקבלת כספים. לדוגמה, סוכן ביטוח אמנם מקבל עמלה על כל מכירה אך את העמלות הוא מקבל במרוכז מחברת הביטוח. נוסף על כך, זה יכול להיות גם אומן אשר מופיע מול עשרות אנשים ומוכר אלפי כרטיסים מקבל את שכרו מהאמרגן אשר גובה עבורו את הכספים. בכל הענפים הללו כאשר המשלם הוא לא הלקוח הישיר אלא משמש צינור בלבד, לא תחול ההגדרה חברת ארנק על החברה.

יתרונות של חברת ארנק

לחברת ארנק מספר יתרונות משמעותיים. אחד מהם הוא ירודה משמעותית בתשלומי הביטוח הלאומי (בגלל שהוא לא חל על חברות). דבר נוסף, חברת ארנק יכולה להשקיע את רווחיה בטרם תשלום המס בניגוד לשכיר או עצמאי. בשל כך הסכום שעומד לרשותה למטרת השקעות גבוהה משמעותית. כך החברה יכולה לצבור נכסים רבים יותר ולייצר תשואות גבוהות יותר. חברת הארנק יכולה לנצל את הכספים גם לרכישה השל מלאי או מתן ערבויות לקבלת אשראי. 

יתרון נוסף הוא תכנון מס אשר יפחית את שיעור תשלום המס המצטבר כגון הלוואות, בניגוד למשכורת שכיר שבה אין אפשרות כזו. לחברת ארנק ישנם עוד יתרונות רבים לצד כמה חסרונות. את כל ההיבטים הללו מומלץ לבחון על ידי פניה לאנשי מקצוע אשר מבינים בתחום.

חברת ארנק

עוד בנושא:

קידום אתרים באינטרנט קידום אתרים באינטרנט